Czy pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna powinny być takie same?

przez | 21 marca 2022

Kiedy moment narzeczeństwa trwa już odpowiednio długi czas, zaczyna się kolejny ważny etap – planowanie ślubu. To złożony proces, który wymaga wielu miesięcy przygotowań. Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest zakup obrączki. Ich wielkość, rodzaj metalu szlachetnego, grawerunek czy sam wygląd. Przyszłe pary powinny podjąć taką decyzję 3-6 miesięcy przed ślubem. Ostatnio możesz spotkać się z trendem łączenia obrączek zaręczynowych i ślubnych. W Polsce kobiety noszą pierścionek na prawej ręce, a po ceremonii ślubu, na lewej. W innych krajach lewa ręka jest natychmiast ozdobiona tym symbolem. Ale dlaczego nie połączyć tych dwóch pięknych elementów biżuterii?

Taki sam czy inny?

To nie ma znaczenia. W przeciwieństwie do pierścionka zaręczynowego, są dwie obrączki, więc dwie osoby muszą je lubić. Dziś w biżuterii otrzymujemy obrączki, które trafiają w gusta zarówno kobiet, jak i mężczyzn – cienkie, grube i zdobione drogocennymi kamieniami. W końcu muszą pasować, nie muszą być takie same! Ale co z pierścionkiem zaręczynowym? Cóż… jeśli jest po drugiej stronie, nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić z niego inny kolor złota. Jeśli jednak chce pozostać z jednym palcem, musisz spróbować!

Idealna para!

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna, choć symbol związku i symbol wielkiej miłości do życia, często noszone są osobno. Czemu? Może czas to zmienić! W salonach jubilerskich widzimy setki atrakcyjnych projektów biżuterii, które czekają, by wpaść w ręce szczęśliwych par. Dodatkowo jubiler SAVICKI jeszcze bardziej ułatwił wybór tych niezwykłych symboli – w ich kolekcji znajdziesz pasujące obrączki i pierścionki zaręczynowe! Błyszczący pierścionek z brylantami i cienka obrączka z mnóstwem drobnych kamyczków obok – wszystko w połączeniu z drogocenną harmonią złota! Teraz najlepsze wspomnienia masz w jednej ręce – przemyśl dokładnie to rozwiązanie!