Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?

przez | 9 czerwca 2022

Idealny pierścionek zaręczynowy to taki, który w stu procentach wpisze się w preferencje drugiej połówki. Jedne kobiety marzą o bogato zdobionej biżuterii z kilkoma kamieniami szlachetnymi. Inne wzdychają na myśl o skromnej obrączce, ukoronowanej drobnym diamentem. Ta różnica w guście przekłada się na różnicę w kosztach. Stąd właśnie szeroka rozpiętość cenowa na rynku. Ile w rzeczywistości warto wydać na pierścionek zaręczynowy?

Według statystyk, średnio zakochani Polacy wydają na ten symbol miłości od 500 do 1500 zł. Biorąc pod uwagę świetną jakość, którą pierścionek musi się odznaczać, ta cena wydaje się rozsądna. Oczywiście jubilerzy oferują konsumentom zarówno tańsze modele, jak i te droższe. Wszystko zależy od funduszu przeznaczonego na ten zakup oraz typu ozdoby. Pierścionek w stylu Halo, czy Side-Stoned często okaże się droższy od Solitaire. Wynika to z większej ilości kamieni szlachetnych. 

Czy warto kupić droższy pierścionek?

Rynek oferuje przyszłym narzeczonym wiele różnych modeli pierścionków zaręczynowych. O ich cenach zazwyczaj decydują materiały, z których dana ozdoba została wykonana. Wizytówka narzeczonej powinna zachować swoje piękno na bardzo długo, dlatego wytrzymałość pierścionka okazuje się kluczowa. Zanim jednak postanowimy wydać krocie w sklepie jubilerskim, warto zastanowić się, czy druga połówka lubi nosić biżuterię. W teorii pierścionek zaręczynowy powinien zdobić dłoń ukochanej już do końca jej dni, ale rzeczywistość często okazuje się inna. Panie, które nie są przyzwyczajone do tego typu ozdób często ściągają pierścionek z palca tuż po ślubie. W takim przypadku nie warto inwestować dużej sumy, ponieważ okaże się to bezcelowe. W sytuacji, w której przyszła narzeczona marzy o konkretnym modelu, który udoskonali jej kolekcję wyrobów jubilerskich, sprawa wygląda zupełnie inaczej. 

Obrączka i pierścionek – co powinno być droższe?

Z reguły pierścionki zaręczynowe są znacznie bardziej zdobione niż obrączki ślubne. Ma to ogromny wpływ także na ich cenę. Mnogość kamieni szlachetnych znacznie podnosi wartość biżuterii. Jeśli nasz budżet nie pozwala na zakup kosztownych ozdób, warto większą kwotę przeznaczyć na obrączkę. Symbol małżeństwa pozostaje na palcach małżonków na znacznie dłuższy czas niż wizytówka narzeczonej.