Jak dbać o biżuterię zimą?

przez | 7 lipca 2022

Nadchodzące mrozy mogą zaszkodzić nie tylko naszemu organizmowi, ale także ulubionej biżuterii. Aby uchronić drogocenne ozdoby od całkowitego zniszczenia, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby przed snem ściągać wyroby jubilerskie. W trakcie spoczynku możemy doprowadzić do powstawania niepotrzebnych rys, które skutecznie oszpecą nawet najładniejsze modele. To samo tyczy się gotowania, sprzątania, brania prysznica bądź uprawiania sportu. Towarzyszące im substancje, takie jak pot, woda czy detergenty, mogą zniszczyć powierzchnię biżuterii. Ważne jest także czyszczenie każdego z elementów. Narastający brud z czasem negatywnie wpłynie na stan metali szlachetnych, dlatego należy usuwać go na bieżąco. W trakcie zimy niekorzystne będzie eksponowanie biżuterii na działanie niskich temperatur. Dlatego pamiętajmy, aby w miarę możliwości chować ją pod ubrania.

Przechowywanie biżuterii

Przechowywanie wyrobów jubilerskich to kolejna, niezwykle ważna kwestia. W ten sposób delikatne elementy nie będą porysowane. Unikniemy także plątania łańcuszków i bransoletek, czyli tego, co często doprowadza nas do szału. Wystarczy zakupić organizer lub szkatułkę, do której włożymy swoje kosztowności. Dzięki temu każda drogocenna ozdoba zyska swoje miejsce z dala od wilgoci oraz szkodliwych promieni słonecznych, a my zyskamy świetną ozdobę do naszego wnętrza.

Oświadczyny zimą

Spośród wszystkich pór roku, zima jest najbardziej malowniczym okresem na zaręczyny. Krajobraz przystrojony białą warstwą śniegu stworzy doskonałe tło do zdjęć z tej wyjątkowej chwili. Wynajmij drewnianą chatkę w górach, najlepiej z tarasem, na którym wręczysz swojej drugiej połówce bajeczny pierścionek zaręczynowy. Rozpalony kominek doda temu obrazkowi przyjemnej atmosfery, która udzieli wam się już w chwili przyjazdu. Wybrany przez ciebie symbol miłości może nawiązywać do magicznej scenerii. Białe złoto w połączeniu z błękitnym akwamarynem doskonale odzwierciedlają urok zimy.