Klasyczne obrączki ślubne 

przez | 20 czerwca 2022

Planowanie ślubu i wesela wiąże się z podjęciem licznych decyzji. Jedną z nich jest wybór obrączek ślubnych. Choć decyzja ta z pozoru wydaje się być dość banalna, w rzeczywistości rodzi wiele dylematów. Nic dziwnego, w końcu młodzi muszą zdecydować się na pierścionki, które już do końca życia będą symbolizowały ten szczególny dzień. Świetnym rozwiązaniem dla par, które nie mają wielkich oczekiwań odnośnie wyglądu obrączek jest wybór tych klasycznych modeli. Są one wykonane z żółtego złota, odznaczają się profilem okrągłym bądź półokrągłym. Ich ponadczasowość i uniwersalność sprawi, że doskonale dopasują się do każdej stylizacji. Dodadzą waszemu dniu elegancji, a także będą pięknym ukłonem w stronę tradycji.

Grawer – sposób na personalizację

Klasyczne obrączki ślubne uważane są przez niektórych za nudne. Możliwość dodania graweru powinna odmienić tę złą sławę. Umieszczenie dowolnego napisu po wewnętrznej stronie pierścionka nada symbolowi waszej miłości wyjątkowego charakteru. Istnieje mnóstwo możliwości dotyczących graweru. Może zostać on wykonany dowolną czcionką i zawierać wymarzony napis. Dawniej w modzie było wygrawerowanie daty ślubu, teraz młodzi decydują się na znacznie bardziej wyszukane opcje. Pojawiają się cytaty z filmów, współrzędne miejsca pierwszego spotkania, tytuły piosenek, a nawet ulubione sentencje. Mężczyźni coraz częściej stawiają na bardzo romantyczny gest, którym jest wykonanie graweru na pierścionku zaręczynowym w taki sposób, aby tworzył spójną całość z tym powstałym na obrączce. Decyzja, którą podejmiecie zależy jedynie od was i waszej kreatywności. 

Jak wyczyścić klasyczną złotą obrączkę?

Jednym ze sposobów na przywrócenie blasku obrączkom ślubnym jest przetarcie ich roztworem z wody i spirytusu, wykonanym w proporcji 1:1. Należy pamiętać, aby podczas wykonywania tej czynności stale kontrolować wygląd biżuterii. Na mniejsze zabrudzenia doskonale sprawdzi się połączenie mydła i wody. Kolejnym pomysłem na wyczyszczenie złota jest umieszczenie proszku do pieczenia na zwilżonym waciku. Następnie należy przetrzeć nim obrączkę i pozostawić widniejącą na niej substancję na kilka minut. Po upływie wyznaczonego czasu proszek trzeba spłukać, a następnie wypolerować biżuterię. Teraz pozostało jedynie cieszyć się przywróconym blaskiem.