Pierścionki zaręczynowe z czarnego złota

przez | 31 sierpnia 2022

Czarne złoto to niezwykle efektowny i elegancki kruszec, który jeszcze nie zyskał należytej popularności. Wszystko przez dość kontrowersyjną barwę. Przez jednych jest ona uwielbiana, przez innych nieakceptowana. Pierścionek zaręczynowy z tak nietypowego metalu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Z pewnością wyróżni się on na tle innych elementów biżuterii, dzięki swojej nietuzinkowości. Niesie za sobą piękne przesłanie – wasza miłość będzie równie wyjątkowa jak symbol miłości. Kruszec doskonale zaprezentuje się w towarzystwie dowolnego kamienia szlachetnego. Chcąc stworzyć naprawdę zachwycający duet, ukoronuj pierścionek zaręczynowy z czarnego złota diamentem o tej samej barwie. 

Czym jest i jak powstaje czarne złoto?

Złoto w czystej postaci jest bardzo elastyczne, przez co utworzenie z niego biżuterii jest zwyczajnie niemożliwe. Przed wykonaniem wyrobów jubilerskich, należy dodać do niego inne pierwiastki. W zależności od składu stopu metali, złoto przyjmuje odpowiednie właściwości i barwę. Aby otrzymać kolor biały dodaje się nikiel lub pallad. Tak jest w większości przypadków, jednak czarne złoto jest wyjątkiem. Nie ma pierwiastka, który mógłby znaleźć się w stopie i stworzyć czarną barwę. Zazwyczaj nietuzinkowa biżuteria powstaje przez nałożenie na jej powierzchnię warstwy rodu lub rutenu. Kolejną metodą jest metoda CVD, polegająca na chemicznym osadzaniu fazy gazowej. 

Obrączki ślubne z czarnego złota

Obrączki ślubne to kolejne niezwykle ważne elementy biżuterii. Zazwyczaj wykonywane są z tradycyjnego złota, jego białej odmiany lub platyny. Niektórzy jednak decydują się na zakup biżuterii ślubnej z czarnego złota. Jest to doskonały wybór, pozwalający na wyrażenie swojej indywidualności. Nadaje stylizacjom ślubnym nie tylko elegancji, ale także charakteru. Nie każdy jednak odnajdzie się w tak wyrazistej biżuterii. Piękno czarnego złota docenią jedynie osoby, które nie boją się wyróżniać spośród tłumu i stać w świetle reflektorów.